28 Eylül 2008 Pazar

Hediye gibi geldin, hoşgeldin..

(Foto:Bahar&Ben)
4 yaş civarındaydım heralde.. Annemin hamile olduğunu tam olarak kavrayamamıştım. Sadece etraftaki herkesin bana bir dönem “kardeş ister misiiiin” gibi şu an çok münasebetsizce bulduğum, o zamanlarsa kardeşi bir çeşit oyuncak gibi algılamama neden olan manasız bir soruyu defalarca yönelttiklerini hatırlıyorum. Cevabımsa çok netti “HAYIR”. Çünkü hayatım yeterince zordu. Elimden bütün oyuncaklarımı almak isteyen, beni vazelinleyen, beni lazımlıktaki kakalara bulayan, sürekli kavga ettiğim bir Mehmet vardı. Gülsima ise yine o yaşlarda benim için etkisiz eleman sayılacak kadar küçüktü. Ama 4 yaş için yeterli bir kalabalıktı. Derken Sen geldin. Masanın altına saklandığımı hatırlıyorum.

Önce rakibim, sonra küçük kardeşim ve en sonunda en iyi arkadaşım, her şeyim oldun. Rakibim olduğunu düşündüğüm zamanlar dünyaya yeni geldiğin günlere tekabül eder.Tüm ilgiyi üstüne çekmene bozulmuştum herhalde. Küçük kardeşim olduğun zamanlarsa ilk okula başladığın günler. Serviste miden bulanmasın diye dualar eder, “boyama kalemlerimi unuttuuum” feryatlarını jetonlu telefonla annemi arayarak bastırmaya çalışırdım. Ve derken en iyi arkadaşım oldun.
Sen benim yetenekli sanatçım, sen sabırlı fotoğrafçım, en güzel tatlıları pişiren hünerli aşçım, moda danışmanımsın. Tüm deliliklerime, bitmeyen sorularıma sanki sen benim ablammışsın gibi büyük bir olgunlukla katlanan, gece korktuğumda yanına gelip seni sıkıştırmama izin veren, ıslak ıslak kocaman öpücüklerime bile müsaade eden, bana en çok gülen, beni en çok güldüren sedef kabuğum, sütlacımsın.

İyi ki geldin Bahar, 21. kez hoş geldin..

2 yorum:

BahaR dedi ki...

pek hoşgördüm merve hanım.Yazınızı çok beğendim.çok teşekkür ederim.hediye gbi kızım:)

Anonim dedi ki...

Bu Asa sigorta şirketi olduğu için, tüm özellikleri riayet türünü sigorta, biz de çalışmak için denizaşırı veya kişisel iş için seyahat için vize dışarı sigortalamak ne, sen biz kişisel şirket kurmak için ülkeden dışarı seyahat etmek bir kredi ihtiyacınız varsa herhangi yerleşmek için seyahat etmek size kişisel vize veya aile vizesi sağlamak için yetenekli
Seçtiğiniz ülke. Firmamız size 28 yıl Maximo süresi geri ödeme için bir emlak inşa, bu yüzden eğer ilgilendi, lütfen şimdi uygulayabilirsiniz.

Size seçtiğiniz herhangi bir ülkede, kişisel iş başlatmak için herhangi bir miktar kredi yeteneğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir ülkeye seyahat için vize gerekirse, lütfen bu e-postayı başvurun: visaagency040@gmail.com ya da bir kredi ihtiyacınız varsa başlamak için finance_institute2015@outlook.com: kişisel şirket kadar lütfen bu e-postayı temas

Firmamız bu bilgi feryat uzmanlaşmış.
(1) denizaşırı seyahat için vize veriyoruz.
(2) Biz bireye% 2 faiz oranıyla kredi, kişisel iş başlatmak için vermek.
(3) kara mallarını sigorta.
(4) ev mallarını sigorta.
(5) oluşturmak ve aylık taksit ödeyerek bireysel ucuz miktarda dışarı satış.

Eğer ev veya aylık taksit ödeyerek herhangi bir emlak satın almak istiyorsanız, firmamız herhangi bir sorun olmadan seçtiğiniz herhangi bir süre ve seçtiğiniz herhangi bir ülkedeki bir tane almak için yeteneğine sahiptir.