11 Eylül 2008 Perşembe

Bir Adliye Günü&Elmadağ

Yeni adli yılın pazartesi günü başlamasıyla birlikte bugün yeni dönemin ilk duruşmasına girmiş bulunmaktayım. Söz konusu davayı, ilk celsesinde kazandığımı da söyleyeyim de azıcık reklamımı yapayım. Duruşmamın ardından kendimi Elmadağ yollarında buldum çünkü öğleden sonra keşifim vardı. Bu arada Elmadağ Adliyesi çalışanları gerçekten de çok neşeli ve iyi kalpli. Ben bunun küçük yerde çalışan insanlara özgü bir hal olduğunu düşünüyorum. Klasik memur depresifliğini sergilemiyorlar. Bunu bir de İstanbul da deniz gören adliye binalarında fark etmiştim. Öyle yerlerde de insanlara da tarif edilemez bir huzur oluyor. Yine de çok genellememek lazım, her an bir deliyle her yerde karşılaşabiliriz, özellikle devlet binalarında :)

Keşfe dönecek olursak; bugün 3 adet keşifleri varmış, ben gelmeden birini yapmışlar, sonra adliyeye uğrayıp beni de aldılar ve 9 adet kelli felli amca ve ben tekrar yola koyulduk. Önce bir başka dosya için bir sürü meyve ağacının bulunduğu bir tarlaya gittik. Katibimiz itinayla taburesini çıkarttı koltuğun altından, sonra üstüne minderini koydu, şoföre seslendi, oda daktiloyu önüne çekti, başladı şıkır şıkır yazmaya, bende indim arabadan salkım salkım üzümlere, elma ağaçlarına baktım mutlu ettim kendimi. Daha sonra epey bir mesafe gidip, uçsuz bucaksız üzerinde ne bir ağaç ne de ev olan tarların ortasında bulduk kendimizi. Ardından çok tatlı köylü bir amca geldi bize sandalye getirmek istedi ayakta kalmayalım diye.. Tepemizde güneş, serin serin bir rüzgar eserken, sonsuz gibi görünen tarlaların arasında bitirdik keşfimizi. Anladım ki ben hiç tanımadığım insanlarla, hiç tanımadığım, görmediğim yerlerde gitmeyi, sohbet etmeyi seviyorum.. bide köyleri, bahçeleri, ağaçları, evlerinin önünde oturmuş örgü ören o tasasız 5 kadını, kapı önünde halı yıkayanları.. Şimdi iş arkadaşlarımla iftara gideceğim. Hoş kal.

2 yorum:

BahaR dedi ki...

Kelli felli amcalar ve minik ayak merwe.

Anonim dedi ki...

Bu Asa sigorta şirketi olduğu için, tüm özellikleri riayet türünü sigorta, biz de çalışmak için denizaşırı veya kişisel iş için seyahat için vize dışarı sigortalamak ne, sen biz kişisel şirket kurmak için ülkeden dışarı seyahat etmek bir kredi ihtiyacınız varsa herhangi yerleşmek için seyahat etmek size kişisel vize veya aile vizesi sağlamak için yetenekli Seçtiğiniz ülke. Firmamız size 28 yıl Maximo süresi geri ödeme için bir emlak inşa, bu yüzden eğer ilgilendi, lütfen şimdi uygulayabilirsiniz.

Size seçtiğiniz herhangi bir ülkede, kişisel iş başlatmak için herhangi bir miktar kredi yeteneğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir ülkeye seyahat için vize gerekirse, lütfen bu e-postayı başvurun: visaagency040@gmail.com ya da bir kredi ihtiyacınız varsa başlamak için finance_institute2015@outlook.com: kişisel şirket kadar lütfen bu e-postayı temas

Firmamız bu bilgi feryat uzmanlaşmış.
(1) denizaşırı seyahat için vize veriyoruz.
(2) Biz bireye% 2 faiz oranıyla kredi, kişisel iş başlatmak için vermek.
(3) kara mallarını sigorta.
(4) ev mallarını sigorta.
(5) oluşturmak ve aylık taksit ödeyerek bireysel ucuz miktarda dışarı satış.

Eğer ev veya aylık taksit ödeyerek herhangi bir emlak satın almak istiyorsanız, firmamız herhangi bir sorun olmadan seçtiğiniz herhangi bir süre ve seçtiğiniz herhangi bir ülkedeki bir tane almak için yeteneğine sahiptir.