24 Mayıs 2009 Pazar

Bahri ve Ben.

Bahri dedi ki;
"Hayatımda ilk kez bir kaç gün sonra gidecek bir okulum yok"

Ben dedim ki;

"Çok sıkılırsan master a başlarsın, ama gidecek bir okulun olmaması durumun tadına vardığında herşey çok güzel olacak"

B:"O kadar güzel bir şeyse neden herkes okul bitiyor diye üzülüyor?"

M:"Çünkü daha okulları bitmedi de ondan"

Gerçekten de böyle düşünüyorum. Okulumu, o içimizdeki bitmez enerjiyle gecede 5 mekan dolaşmayı(hem de Ankara'da!!), öğrenci evlerini, çimlere yayılmayı, şenlikleri ve hatta dolu dolu geçen dersleri, uzun tatilleri, güne uyanıpta y"ok bugün gitmeyeceğim" deyip geri yatmayı çok severdim ben.

Ama para kazanmayı, eve gelince kalbimin ders çalışmıyorum stresiyle sıkışmamasını, haftasonlarımın ve hatta aylarımın final -vize bunalımında kaybolmamasını,ağzımda yaralar olmamasını, hep okunacak sayfa sayfa kitapların artık sadece araştırma yaptığım zamanlarda kütüphaneden alınıp şimdi bana çok daha anlaşılır gelmesini, bir aktiviteye ders çalışmam gerek diye değil, başka bir planım olduğu için katılamamayı, iş kıyafetlerimizle şıkır şıkır altın kızlarla buluşmayı inanın daha çok seviyorum.

Mezun olmayanlar, mezun olun, vallahi siz de daha çok seversiniz:)

6 yorum:

BahaR dedi ki...

herşey çok güzel olucak dimi dimi?

cometa dedi ki...

bana güven:)
daha çok alışverişşşş
daha çok gezişşş
konserleeeeer
yurtdılşı gezileriiiii
veeeeeee arabamız:)))))

hera dedi ki...

merve, ne güzel anlatmışsın.
bende senin gibi düşünüyorum.

içimizdeki bitmez tükenmez enerjiyle bir gün içinde 8-9 semt gezebilirdik, oysa şimdi iş çıkışı bir kahve içmeye üşenir hale geldik. çünkü, o enerjiyi daha işe yarar yerlere kullanıyoruz, çalışıyoruz, birilerine ya da bir yerlere faydamız dokunuyor. bu her şeye değer sanırım:)

cometa dedi ki...

teşekkür ederim hera:)

beim gibi düşünenleri gördükçe bahri daha çöok sevinir heralde:))

Ali Çengel dedi ki...

her şeyin güzel olacağının garantisi olsa ben de isterdim bitmesini. ama iki yıl sonrasını görmekte bu kadar zorlandığımız bi ülkede yaşarken öğrencilik ister istemez kıymete biniyor :) muhakkak insanlar ders çalışma baskısının sıkıntısını iş bulamadığın her yeni sabaha uyandığında içinde oluşan sıkıntıya tercih ederler.

cometa dedi ki...

haklısın aslında.
okul biter bitmez hiç ne yapacağım durumum olmadı.
mesleğim gereği yapmam staj zaten bana havadan bir yıl kazandırmıştı ve bitti gün de bir işim vardı. heralde bu yüzden o açıdan düşünemediM:)